A photograph of Councillor Niall Coleman
Ward Bonnybridge/Larbert (5)
Party SNP
Elected from 15th February 2018
Elected to 5th May 2022

Surgeries

Surgery Time
Tuesday, 19th November 2019
Bonnybridge Community Centre, Bonnybridge
7:30pm

Register of interests

Remuneration
Employed as Office Manager, John McNally MP (No longer current)
27th February 2018
Related Undertakings
Nothing to declare.
27th February 2018
Contracts
Nothing to declare.
27th February 2018
Election Expenses
Support by Scottish National Party
27th February 2018
Houses, Land and Buildings
Joint Owner of 50 Russel Street, Falkirk, FK2 7HS
27th February 2018
Shares and Securities
Nothing to declare.
27th February 2018
Gifts and Hospitality
Nothing to declare.
27th February 2018
Non-Financial Interests
Trustee of Torwood Castle Trust
27th February 2018
Director of Falkirk Community Trust
8th May 2019

Memberships

Body Role
Committee
Audit Member
Falkirk Council Member
Pensions Committee Member
Scrutiny Member
Scrutiny - External Member
Outside Body
Falkirk Community Trust Board Representative
Scrutiny Panel
Performance Panel Member
Scrutiny Panel - Fly - Tipping Member
Scrutiny Panel - Housing Allocations Member
Boards and Associated Bodies
Licensing Board Convener

You can find out how your personal data is handled by your councillor in the Privacy Notice: Elected Members' constituents.